Barcelona – Červenec 2016

Když mi bylo v dubnu 18, řekl jsem si – Kryštofe, dyť už jsi starej na to jet na dovolenou s rodiči.
To je pravda. Jsem, jsem dospělý – mohl bych se někam vydat sám. Nebo s někým. Se svou dívkou!

Někde jsem četl, že nejvíce každý vztah prověří právě dovolená. Tedy čas, kdy jste spolu 24 hodin v kuse. A ještě nejlépe bez kohokoli jiného a někde v cizím městě/zemi. My prošli skvěle. Upřímně, když mi v neděli – tedy po 7 dnech společného cestování, ve vlaku domů Jola (ach ano, má gf se jmenuje Jola. Je Polka.) řekla “hm, ale ještě týden bych s tebou vydržela” citíl jsem se naprosto over the moon. Takže vybírejte pečlivě, a nic pro vás nebude problém!

Zpět k výletu. Bylo pondělí, hned po Colours. Cítil jsem se unaven. Domů jsem přijel kolem půl druhé. Tedy domů – k babičce. Na naší vesnici je totiž nemožné se dostat po 10 hodině večerní. S těžkou hlavou jsem ráno začal balit. Díky nízkonákladovkám jsem cestoval pouze s jedním kufrem a batohem. Sešli jsme se na Svinovském nádraží. Můj otec nás hodil do Katowic.

Pár praktických informací. Wizzair je super společnost, levné letenky. Ale musíte dokoupit kufr (i malej).
Ryanair – letadla horší, priority zbytečné, ale kufr zdarma.

Když budete vybírat z letenek, je třeba dát si pozor na letiště.
– BCN (Barcelona El Prat) – asi 20 minut od centra, ideální. Jenže v noci se na něj prakticky nedá dostat jinak, než taxíkem. Bacha na ranní lety – my letěli 6:15 do Milana a museli taxíkem. V životě jsem neutratil 50€ rychleji, a to chudák neuměl ani anglicky. (nebyl sám, tady nikdo anglicky neumí)
– GRO (Barcelona Girona) – odhadem hodina a půl – klasické letiště pro nízkonákladovky. Letěl jsem z něj se školou. Víte, myslím, že čas zabitý v buse do města vám za těch pár ušetřených eur nestojí. Vždy jen BCN.

Když jsme dorazili, bylo kolem 6-7 večer, rozhodli jsme se jet metrem. Přímo na letiště vede nové, skvělé, samořízené metro – L9. Musíte si koupit spešl lístek, to popisovat nebudu, protože jsem na 90% neměli ten správný. Ale nikdo nás nechytl. Jinak je super jízdenka T10 – je na 10 jízd a my ji ani neprojeli celou. V Barceloně jsem strávili 5 dnů. Jinak metro je klimatizované! Následným přestupem na linku L1 jsme dojeli až na stanici Marina – u které bylo naše ubytování. To bylo skvělý, levný, moderní a čistý. Leželo na stejné ulici jako Sagrada, takže jsme k ní za 20 minut mohli dojít pěšky. Stejně daleká byla cesta na pláž, kde jsme trávili večery. Skvělý. Všem doporučuju Melon Discrict!

Teď uvažuju, jestli nahrát fotky, a nebo popisovat, co jsme každý den dělali.