Co si nabalit?

Uvědomil jsem si, že kdybych spisoval každý den zvlášť, pravděpodobně bych tím strávil x dalších hodin. Rozhodl jsem se tedy vybrat konkrétní zkušenosti a rady, které spíše mohou někomu pomoct.
První článek věnuji balení. Důležitá část, můj batoh měl bez vody 8,5 kg a podle iPhonu jsme za těch 6 dnů nachodili nějákých 63 kilometrů. Což je mimochodem na dva kavárenské/hospodské povaleče dost slušný výkon. A že jsem to všechno zvládl jen s jedním puchýřem na patě v Old Skool Vanskách považuji také za velké překvapení. Pokud jako my budete k dopravě mezi jednotlivými destinacemi využívat nízkonákladové aerolinky, je nutné si pořídit dobrý batoh. Můj 40L Husky není úplně ideální, protože mám některé – absolutně – zbytečné kapsy, do kterých nic nestrčíte a zároveň vám zabírají místo. S rozměry si hlavu nelámejte, důležité je, aby se vešel do poličky nad vaší hlavou. Mimochodem byli jsme svědky incidentu, kdy měl chlápek větší kufr, takže ho musel dát do poličky “na délku” a zabíral tak místa pro 3 kufry. Letuška ho sprdla, pohrozila pokutou 50 eur, a nakonec řekla “ať se to příště neopakuje”. Pohoda, můj batoh se dal do poličky zmáčknout, ačkoliv předepsané rozměry o 10 čísel přesahoval. Lítejte Ryaairem. Wizz vás kromě levné letenky donutí koupit ještě velké palubní zavazadlo, což prodraží cestu. Zároveň u Ryanu máte právo na druhé malé zavazadlo – batůžek, kabelku nebo jako já – karimatku. U Wizzu, pokud si dokoupíte větší palubní, ztrácíte právo na malé zavazadlo. To se dá obejít tím, že si dokoupíte Priority Boarding – jenomže to zase vede k nárustu ceny letenky o cca 5 eur. O nízkonákladovkách píšu samosatatný článek, který si můžete přečíst zde.
Co si tedy vlastně nabalit? Pro týden přežití v Bruselu, Hamburku a Benátkách nám stačilo.

  • Budna North Face s Goretexem – v každém městě nás stihl déšť
  • Mikina – jedna, stačí. Nejedem na přehlídku. Já měl teplou mikinu přes hlavu
  • 4 trika – jedno na spaní, zbytek na obměnu. Pravděpodobně by to šlo i se třema, ale snažili jsme se být čistotní. Všechny s krátkým rukávem
  • 7x spodní prádlo + ponožky – dvoje vyšší, zbytek kotníkové. Jeli jsme do tepla, jeli jsme v červnu.
  • 1x spacák (velký – do příště si musím koupit mini), 1x karimatka (klasická, rolovací – Dan měl nafukovací, taky not bad)
  • Kraťasy + Dlouhé kalhoty – letíš v dlouhých, spíš v krátkých.
  • Malý ručník + toaletní taška (TOHLE je super pomocník)
  • Powerbanky + nabíječky + foťák – záleží jaké máte záměry

A to je všechno. 8 kg na zádech, 6 dnů po Evropě. A žijem. Příště sepíšu v krátkosti věci, které si naopak nebalit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *