Famu – Produkce

Tenhle článek mi chyběl. Moc. O příjmačkách na FAMU se dá najít velmi málo informací. Samozřejmě, na oficiálních stránkách každé fakulty je k nalezení sloupek, co vás zhruba čeká. Rád bych přinesl realitu.

Já osobně si podal přihlášku na obor Produkce. Nemusíte totiž odevzdávat povinné práce (já si pořád říkal “tyvole, ten gympl je tak těžkej, kdy bych ty práce asi jako dělal?” – alibismus, jde to, jen nesmíte být líní.) – je zde pouze vědomostní test.
Už na přihlášce zaškrtáváte volbu cizího jazyka (“aha, takže bude i jazyková zkouška”). Papír, který musí podepsat někdo z vaší školy, vygeneruje automaticky portál pro přihlášky. Spolu s ním poštou posíláte životopis (poslal jsem úplně klasický, do zájmů jsem jen připsal něco o filmu a organizaci plesů a koncertů) a fotku. Podle některých stránek není pasový formát ideální, já ho stejně poslal.

Zvací dopis přišel poštou. (!! z DAMU přišel jen mail)
Stálo v něm – dostavte se 6.1. na 12:00 do Posluchárny C, Nové Budovy VŠE na Churchillově náměstí, Praha 3. S sebou dopis, a kalkulačku (!omg! bude tam matika!)
Přišel jsem tam kolem 11:30. Celá rodina na mě myslela, všichni mi přáli hodně štěstí. Měl jsem číslo 7. O Produkci se ví, že berou poměrně hodně lidí. Třeba 10. To je na jednu katedru FAMU dost. Já si skromně říkal – “mám číslo 7. Ale tak tyvole, třeba nás bude málo. Proto nemám vysoké číslo” – prd, bylo to podle abecedy. A to mám příjmení od B. Takže před posluchárnou stálo asi 110 lidí. Málem jsme se ani nevešli.

Složení testů:

  • Angličtina – 2 papíry, 20 minut, 30 bodů – Prvních 10 bodů časování (hlavně kondicionály), další 10 převrátit větu za použití slova, které bylo určeno. Věta neměla ztratit původní význam. A posledních 10 bodů bylo za tvoření přídavných jmen/sloves/správných tvarů a dosazování do vět. Myslím, že kdo dělal přípravu na FCE musel takové cvičení projít.
  • Matematika – 5 papírů, 40 minut, ani nevím kolik bodů – klasická logika – dělal jsem přípravu na OSP od SCIA a tohle byly úplně stejné příklady. Holčička dostala bomboniéru, 1/3 dala rodině, 2 snědla, 8 dala ve škole a teď jí zbývá 1/4. Kolik jich měla na začátku? Dle mého názoru – pohoda – ostatní nadávali, že to nešlo.
  • Všeobecný přehled – x papírů, 60 bodů – za špatnou odpověď se odečítaj body a každá otázka může mít 1 a víc správných odpovědí. Příklady – Která země je v EU? Litva, Dánsko, Fracie, Velká Británie a Ukrajina. Z uvedených filmů vyberte ty, které režíroval Oldřich Lipský – Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech, Limonádový Joe a Dívka na koštěti. Kde se nachází Náměstí nebezkého klidu – Peking, Honkong, Soul, Pchjongjang. Co je HDP?
  • Film a Televize – x papírů, 60 bodů, špatná odpověd = body dolů. Přiklady – Které pořady uvádí Václav Moravec – OVM, Fokus VM, Horizont, Interview ČT. Kdo píše scénář pro pořad Kancelář Blaník – Marek Najbrt + 3 další jména. Která divadla patří mezi Městská divadla pražská – Abc, Bez Zabradli, Rokoko, Semafor
  • Profesní otázky – 1 stránka, nevím kolik bodů – Kdo řídí komparzisty? Co je to 2K? Co je to postprodukce?
  • 30 minut přestávka
  • Analýza – 2 A4 – První téma – pořad, který mi chybí na ČT. Druhé – film o události z minulosti. Cílem bylo sepsat téma, sledovanost, náklady a režiséra/scénaristu a kameramana. Tohle byl pro mě docela fail.

A to je vše! Výsledky se dozvím 17.1. Můj pocit byl – zkusil jsem to, za rok se pořádně připravím (už budu vědět na co) a dostanu se. Můj skromný odhad byl, že z letošních maturitních ročníků nás tam bylo tak 10. Zbytek lidi, kteří to zkouší po x-té.
Druhé kolo je ve formě pohovoru, a mělo by na něj být vybráno kolem 30 nejlepších. Tak uvidím.

Třeba tenhle článek někomu pomůže. Při nejmenším pomůže za rok mi.
Hodně štěstí při dalších příjmačkách!
K.

1 komentář

  1. Super, díky! Tohle jsem vůbec nemohla najít :/ jak ti to nakonec dopadlo?

Komentáře nejsou povoleny.