Hamburk

Konečně uzrál čas pro sepsání článku o našem pobytu v německém městu Hamburk. Momentálně sedím před O2 arénou v Praze, a vypadá to, že budu v první řadě na Foo Fighters. Abych si zkrátil čekání, sepíšu pár tipů, za které bych byl před návštěvou města sám vděčný.

Za prvé – spánek. My s Danem přežívali 2 noci na Hamburském letišti. První noc – přiletěli jsme cca 22:15. Chvilku jsme přemýšleli nad spaním v příletové hale (tam kde jsou pásy s jezdícími kufry) nakonec jsme se rozhodli halu opustit. Jednosměrnou cestou se dostane do příletové haly, která je určena pro veřejnost. V té době v ní bylo ještě relativně hodně lidí. Hamburské letiště je rozděleno na dva terminály. My byli v prvním. Krom toho má celé letiště dvě patra. V přízemí je příletová hala, v prvním patře check-in pultíky. V druhém patře se nachází ještě kavárna a McDonald. Pokud se rozhodnete nocovat na letišti, určitě využíjte Sleeping Pods. Vypadá to jako vajíčko, nicméně se jedná o nejpohodlnější místo pro spánek zdarma, na který jsme během cesty narazili. Batohy jednoduše hoďte pod hlavu – v noci jsou všechny ostatní haly uzavřeny, takže security jsou všichni ve stejné hale jako vy. Nikde nás nikdo neokradl. A to jsme nocovali na 5 různých letištích.

Jídlo na letišti – na Hamburském letišti je jedno malé café. Terminál jedna – přízemí. Kolem půlnoci vyprodávají zásoby – peče se do rána všechno nové. Ideální čas koupit si něco, o čem víte, že se nejedná o poslední kus. Já si koupil čokoládový croisant za euro a prodavač se mě s úsměvem zeptal “do you want another one for free?” – snídaně (skoro) zadarmo.

Pozor na úschovnu. Víte, nechtělo se ná tahat všechny kármy po celý den, tak jsme se rozhodli si věci nechat v úschovně zavazadel na nádraží. Boxy vypadají úplně stejně jako ty na Pražském hlaváku. Nimcéně! Ačkoli všude vidíte cenu a čas 24 hodin, malými písmeny je napsáno, že uvedená cena je pouze na 6 hodin! Nejsem si jist, jestli nás skříňka vyšla na 4 nebo 6 eur, nicméně kvůli překročení 6 hodinové lhůty jsme museli odpoledne platit znovu. Uznávám, naše chyba, je třeba holt pečlivěji číst.

Cestování – určitě super je lístek od 6 hodin ráno do 6:00 dalšího dne – stál 6,2 eur. O víkendu by měl dokonce platit až do 9 hodin dopoledne následujícího dne. Nevíme. Někdo z přátel, kdo už Hamburk navštívil, nám to tak řekl. Nicméně na revizory jsme nearazili, takže jak pravdivá tato informace je, nevíme.

Na letišti je skvělá možnost využít za 5 eur sprchu. Musíte zajít na hlavní Airport Office, kde vám předají klíče. Sprcha je po dni s batohem na zádech moc fajn. Voda na záchodech je pitná (osobně odzkoušeno) a celý prostor toalet je skvěle udržován. Mnohem lepší než v Belgii, mnohem lepší než v Itálii.

Víc mě už k Hamburku nenapadá.