Konec 3. semestru

Skončil 3. semestr. Je pátek večer, jedu vlakem domů. Prahu opouštím naštvaný, zklamaný a hlavně unavený. Z 34 kreditů jsem splnil 28. Matika nevyšla, opět. Zkoušce jsem nedal tolik času, kolik jsem měl. Minulý víkend jsem se sestřenkou letěl na koncert do Londýna. Místo učení. Bylo to nezodpovědné, zároveň toho ani trochu nelituji. Jediné, co je mi líto je ztracený čas. Poslední 4 dny skoro nespím, a nedělám nic jiného než, že se učím. A příští semestr, respektive až si zase zkusím zapsat matematiku, to budu dělat znova. Tolik ztraceného času.

Jinak jsem s výsledky spokojen. Dal jsem statistiku i finance podniku, což jsou předměty, které se před zkouškou samotnou jevily jako velké oříšky. Webovky mě nakonec přece jen něco naučily. Mám základ javascriptu, teď už musím pokračovat sám. Statistika vlastně taky byla dost zajímavý předmět. Zápis nového semestru začal, budu chtít předměty za celkem 41 kreditů – pokud je dostanu a následně i dokončím, dostanu se na 126 – doporučený stav školou je po 4 semestrech 130 kreditů. Takže snad v pohodě.

Do Prahy se nějakou chvíli nechci vrátit. Toužím po absolutním klidu, nejlíp u prarodičů v Jeseníkách. Chci jen ležet, číst, poslouchat hudbu a nic nedělat. (mimochodem můj plán se v pondělí sbalit a odjet je už teď nereálný – kvůli zkouškám nemám hotovou měsíční práci pro Seznam, takže minimálně do 30. 1. si ani nemůžu dovolit odjet někam, kde nebude internet.)
Londýn byl klasicky velmi insiprativní. A koncert famozní. Kam se 1975 podařilo dotáhnou vizuál je šílené. Nové písničky šlapou, z těch starých se jim daří dělat skvělý výběr. Moc se mi taky líbí, že grafika starých písní použitá při I Like When You Sleep turné je jen updatovaná. You je stále song s černou a fialovou, falling for you černé s bílou. Pale Waves jako předkapela taky moc dobrý. Když jsme je viděli minule v Karlíně, ještě byli dost nejistí. Teď už se to lepší. Největším zadostiučiněním pro mě bylo, když mi ráno po koncertě sestřenka řekla “tyvole, odedneška jezdíme při každém turné alespoň na jeden koncert do Londýna”. Pochopila, čím jsou UK koncerty jiné. A mimochodem, letěli jsme jen s batůžkem a letenky koupili spolu s lístky už v září – 330 Kč jedena. Jeden letištní transport z centra na Stansted – 10 liber (= 290 korun). Nechápu.

No, teď už jen klid. Jsem unavený, potřebuju odpočinout. Tak se mějte.