Playlist

Rozhodl jsem se publikovat pravidelně písničku, která mi momentálně nejvíc hraje v hlavě. Často se v ní bude odrážet má nálada, často k ní připojím příběh, jak jsem se k ní dostal. Určitě to bude zajímavé.

Úterý 10. 4. 2018
Když jsem přišel do Prahy, hodně jsem poslouchal Nohavicu. Možná až moc pateticky jsem v sobě chtěl podporovat Ostraváka. Někdy na podzim
zároveň Nohavica vydal dlouho očekávané nové album Poruba. A na tomto albu byla konečně publikována skladba “Velká tma” – původně píseň bez názvu, kterou Nohavica zahrál v pořadu Tečka večerní noci už v červnu roku 2014. Je skvělá.
Pondělí 23. 4. 2018
Minulý pátek nás ve věku 28 let opustil hudebník Avicii. A já, jakožto někdo, kdo z jeho tvorby zná asi 3 songy, sem musím nahodit právě The Nights.
Tahle píseň má nejen geniální videoklip, ale především je pro mě symbolem středoškolského Erasmu 2015. Tehdy jsme společně s Danem a spoustou hezkých spolužaček vyrazili do Španělské Barcelony a následně do vnitrozemské vesničky Prats de Llucanes. Naši španělští hostitelé tuhle písničku úplně žrali. A díky tomu se začala líbit i mně.. a díky tomu bude navždy spojená právě s týdnem ve Španělsku. Díky Avicii!