podzim 2019

Člověk míní, život mění. Letošní podzim jsem si představoval úplně jinak, chtěl jsem být pořád v Praze, chtěl jsem pracovat, víc žít. Všechno zase posouvám na neurčito. Stále dělám dvě brigády pro Seznam, stále zvládám zaplatit nutnosti a občas odhodit i něco bokem. Momentálně přebytky posílám na kryptoměny (asi 3 roky po tom, co se z nich stal trend. lepší pozdě, než ještě později.)

Už skoro nepiju. Nevím, jestli jsem to psal už minule, ale fakt jsem se ustálil na jednom pivu týdně. Tedy, večeru v hospodě. Ale nedám víc jak tři kousky. Za říjen mám nejmíň piv za celý rok 2019. Přesné číslo si radši nechám pro sebe. Cítím, že jsem dospělejší. Poměr opilost vs. kocovina jsem začal řešit už dřív, nyní přemýšlím i nad kvalitou spánku. Po pár pivech rychle usnete, ale spánek není tak kvalitní. Snažím se zlepšovat stravu, jíst a pít lépe. Snažím se cvičit. Tělo mi dává najevo, že to potřebuje. Občas je mi špatně, a málo kdy mám na něco vyloženě chuť. Skoro už nejím sladké, jen ta Pepsi mi pořád zůstala. Ale tu zase krotím hlavou. Snažím se chodit pravidelně spát před půlnocí a vstávat v 8. V menze se snažím vybírat hlavou, ne očima.

Škola je zoufalá, 7. týden, motivace není. Bakalářka taky ne, jen vedoucího práce jsem už sehnal. Téma stále nemám přesně definováno. Občas ztrácím motivaci. Ale pokračovat budu a nakonec to dodělám. Otázkou je, co pak.

Ale ten chlast, musím o tom napsat víc. Strašně mě to sere. Sere mě pivo, je to tak prosranej čas. Jo, dřív jsem si říkal, že je to skvělý, že je to vlastně socializace. Ano je, ale víc to škodí. Ráno je mi blbě, jsem nevyspalý bez energie. Marním čas, místo toho, abych dělal něco rozumného. Po třech pivech blábolím, píšu lidem sračky, jsem protivný a hnusný. Všechno je v tu chvíli možné, svět je krásný, ale jen než člověk usne. Ráno se vzbudí a je akorát smutný, že je všechno pořád stejné. Ale řešením není jít večer znova na pivo a blábolit zase jaké všechno bude, a jak už jsme vlastně milionáři. Řešením je něco skutečně dělat. Přestat vést silácké řeči jak by vlastně všechno šlo, kdyby se mi trochu chtělo.

Je třeba přestat řešit sračky. Dávat energii na věci, které se nedají změnit je k ničemu. Proto už tak nečtu zprávy, seru na twitter. Co s tím? Proč mám být nasraný, že Zeman řekl tohle a 30% volí pořád Babiše. Stejně s tím nic neudělám.

Trošku deprese co? Ale ono se to zase uklidní.