U2 2017 – Berlin!

Dnešní den je pro mě velmi významný!
Ve svém krátkém životě jsem si vytyčil několik hudebních snů. Pakliže jsem nějakou kapelu začal poslouchat, dával jsem ji pořád. Byl jsem skutečně fanouškem, co znal všechny písně. No, a jak se tak snažím pořád žít a né jen přežívat udělal jsem si seznam konkrétních písní, které prostě musím slyšet, než zemřu.

  • První z nich je zcela jistě When I Come Around od Green day. Tuhle písničku zbožňuju, asi 1000x jsem si ji pustil na YouTube a pak skákal po pokoji jako idiot. Tenhle sen se, snad, co nevidět splní. Už tuhle neděli jedu se svými nejlepšími kamarády do Prahy na koncert Green day. A máme Golden circle, a chceme stát frontu na první řadu!
  • Druhou písní je bez pochyb Comforably Numb od Pink Floydů. Tenhle sen jsem si jel splnit už na podzim roku 2015, a udělal jsem o tom video. Byl to asi nejsilnější hudební zážitek mého života, bylo mi 17, byl jsem sám v Londýně a šel jsem na Davida Gilmoura do Royal Albert Hall (Mimochodem to místo je samo o sobě šílené! Doporučuji navštívit!).
  • Třetí a poslední písní je skladba Where the Streets Have No Name od Irských U2. Tuhle písničku mám spojenou se svým malým já. Na kazetě jsme měli film Rattle and Hum, nebo live koncertní video U2 z roku 1987 (fantastické, kupujte!!!), kde je tahle píseň zachycena – jako jedna z mála – v barvě. Je natočena na stadionu v Arizoně, začíná jen stíny a jakmile intro skončí – rozsvítí se všechna světla a celý stadion je zachycen z vrtulníku. Přesně tenhle kousek videoklipu v sobě budu mít asi navždy.

Ačkoliv je na YouTube video z Rattle and Hum v zoufalé kvalitě, hodím vám ho sem. Ať víte, o čem mluvím.

Nu a dnes, 16.1. v 10:09 jsem si koupil lístek na stání, do Berlína, na U2 – The Joshua Tree Tour 2017. Mimochodem skladba pochází právě z alba The Joshua Tree, budou ho hrát celé, a mé malé srdíčko nemůže být spokojenější.

Lásku všem!
Dnes byl skvělý den!
K.

1 komentář

  1. Ahoj Kryštofe mám slzy v očích,když jsem si přečetla pár tvých řádků a pustila si mé milované U2 mám pocit,že mi mluvíš z duše.Tenhle týden jsme s kamarádkou sehnaly lístky do Berlína a pořád tomu nemůžu uvěřit ,že je uvidím naživo.Tak ti přeji krásný hudební zážitek s pozdravem Svatka Stránská

Komentáře nejsou povoleny.