Jedeme dál, první semestr na Mgr

Tak jo, je čas zase něco sepsat. Je říjen, skoro končí. Venku je 13°, je sobota, všichni z bytu odjeli. Dan by se měl vrátit během týdne, dal jsem si cíle, které do té doby chci stihnout. Je to technika, která mi zachránila zadek během státnic a tak v ní pokračuju. Setting goals for a day, for a week.

Druhý lockdown

Jsme zase zavření doma. Ačkoli Babiš to kvůli své voličské základně 60+ odmítá nazývat lockdownem. Jsou opět zavřené kina, kluby, hospody. Člověk může jít max do okýnka. Poctivě jsem se připravil. Za peníze z léta jsem si kupil velkou televizi a Xbox. Předělal jsem pražskej pokoj, dokoupil knihovnu. Od května se snažím víc číst, udělal jsem si dokonce profil na Databázi knih. Hledám rovnováhu. Na jaře jsem se třepal z bakalářky a státnic, teď chci být jen spokojený a alespoň něco každý den udělat.

Obyčejný den

Snažím se si udržet režim. Prakticky celé léto se mi to nedařilo. Nejlepší dny jsem strávil v práci. Vstát v 6, vrátit se před 18 a po večeři si něco pustit v posteli. A být celý den někde uprostřed krajiny. Jakkoli stupidně ta práce mohla znít, vlastně to nebyl tak nanic čas. Ráno sednout na kolo, poobědvat meníčko za 90 ve vesnické hospodě (s místním Frantou a Milanem, kteří už od devíti lejou), a večer zase na kole dojet domů.

Dost utíkám. Dlouho jsem nesepisoval myšlenky. Snažím se zažít si návyky. Začal jsem si psát kdy cvičím, kolik toho udělám. Vstávám a snídám každý den ve stejný čas. Díky lockdownu ani tolik nepiju (takže ráno jde v 8 vstát). Před spaním jsem si zvykl si číst. O tenhle příjemný čas už několik dnů přicházím, protože Netflix na televizi je vyšší level pohodlí. Koukám na Emily in Paris.

Začala škola

Ze školy jsem zase spíš zklamaný. Obor je víceméně nepraktický. Z hezkých názvů předmětů se vyklubaly kraviny. Automatizace zpracování textů? = rozbor větných členů, opakování slov, velmi jazykový pohled. Propojená data na webu? = předělání dat do formátu pro vědecké databáze (už při úvodní přednášce jsme byli upozorněni na prakticky výhradní užití pouze ve vědeckém světě). Co s tím budu dělat? Dostat se k reactu se mi skoro nedaří, zapomínám i to málo, co jsem v létě stihl. Je to smutný.

Rozvrh pro ZS2020
ZS 2020 – jen 27 kreditů, a poprvé bez volného pondělí

Lepší zítřky

Velké naděje v lepší zítřky nemám. Do jara pravděpodobně budem sedět doma. Jsem rád, že jsem na bytě s kamarády. Alespoň nějáký kontakt stále mám. Jinak bych se zbláznil. Chybí mi něco, na co bych se mohl těšit. Každý den je stejný. Udržet 3 hodiny pozornost u notebooku je šílený. Zase piju kafe. Se spolubydlícími jsme těsně před zavřením všeho objeli několik minipivovarů. Natočil jsem z toho videa, a nějak je zpracoval. Mám s toho fakt radost. Jakmile jich budeme mít víc, nahodím je na internet. Pak je hodím i sem.

Třeba to skončí dřív než myslíme. Ale už teď se bojím o Colours. Mějte se fajn.

Komentáře: 2

  1. Super, zase nový post!

    Možná je vhodný čas učit se místo reactu Vue.js (+ Nuxt.js), mnohem příjemnější syntaxe (HTML je HTML, ne převlečenej JavaScript, CSS to stejný), strmá křivka učení, perfektní pro začátečníky i profíky ;).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *